Orari dhe gjyqtarët e javës së 16-të në Super Ligë

Javën e 16-të në Vala Superligën e Kosovës do të hap ndeshja Feronikeli – Drenica, e cila zhvillohet të premten në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas.

Periskopi.com Sporti

Ndërkohë, dy ndeshje do të zhvillohen të shtunën dhe tri të tjera të dielën.

Ndërsa ndeshjet e javës 17 do të zhvillohen në mesjavë.

Vala Superliga; Java e 16-të (e parafundit)

E premte, 25.11.2016, në orën 13.00

Feronikeli – Drenica

G.Nuza, F.Berisha, B.Selimaj, L.Mustafa

E shtunë, 26.11.2106

Gjilani – Prishtina

S.Isufi, A.Ejupi, A.Latifi, M.Baliu

Hajvalia – Drita

H.Hajdari, I.Kabashi, E.Baliqi, F.Tahiri

E diel, 27.11.2016

Trepça ’89 – Ferizaj

K.Vula, B.Kepuska, M.Berisha, I.Shuleta

Liria – Llapi

B.Gashi, A.Peshteri, V.Kelemendi, B.Jahmurataj.

Besa – Trepça

M.Bejtullahu, J.Musolli, L.Muhadri, B.Batalli

Sot zhvillohet kryendeshja e xhiros së dhjetë në SuperLigën e Kosovës

Sot zhvillohet derbi i SuperLigës së Kosovës në futboll, Trepça ’89-Besa.

Periskopi.com Sporti

Lideri i tabelës, sot pret ekpin tjetër favorit për titull të kampionit, Besën e Pejës.

Takimi tjetër do të zhvillohet ndërmjet, Ferizajit dhe Llapit, ku skuadra llapajne do të kërkojë fitoren pas humbjes në javën e kaluar ndaj Feronikelit.

Ndeshja e fundit do të jetë ndërmjet, Gjilanit dhe Hajvalisë. /Periskopi.com

Trepça ’89-Besa

Ferizaji-Llapi

Gjilani-Hajvalia.

Sot zhvillohen tri ndeshje në Super Ligë

Sot zhvillohen tri ndeshje në Vala Super Ligën e Kosovës në futboll.

Periskopi.com Sporti

Javën e shtatë të elitës së futbollit kosovar do ta hapin tre ndeshjet e sotme.

Trepça pret në shtëpi kampionin në fuqi, Feronikelin, Liria përballet me Hajvalinë, ndërsa Drenica luan përballë Trepçës ’89 në stadiumin Bajram Aliu në Skënderaj.

Të gjitha këto ndeshje fillojnë nga ora 15:00. /Periskopi.com