Zeka për Kombëtaren e Kosovës: Si me kanë synet, ngajshin si killana në lojë (Video)

Periskopi.com Lajme

Kreu i PEK-ut, Milaim Zeka sonte në Hashtag të RTV Dukagjinit ka komentuar ndeshjen e mbrëmshme të kombëtares së Kosovës me Çekinë, ku u mposht 2-1, transmeton Periskopi.

Zeka është zhgënjyer nga loja e djemve të kombëtares, duke thënë për ta edhe ca fjalë të rënda.

‘’Na kanë lanë përshtypje mbramë. Si me kan synet, dhe si killana ngajshin në lojë. Unë për vete jam zhgënjy shumë. Ai burrë vec u rrëzojke, në 60 për qind të rasteve vetë u rrëzojke dhe thojsha vec u dridh toka’’, ka thënë Zeka./PERISKOPI/

#Hashtag – Ndjenjat ndaj Kombetares / Patriotizmi ne futboll

#Hashtag – Ndjenjat ndaj Kombetares / Patriotizmi ne futbollMilaim Zeka – GazetarGramos Vokrri – Djali i Fadil VokrritAdrian Çollaku – Gazeta BlicShkumbin Kajtazi – Reporteri

Gepostet von RTV Dukagjini am Freitag, 15. November 2019