Tayna paralajmëron projektin e ri muzikor

Periskopi.com Showbiz

Tayna po vjen me këngë të re.

Reperja e njohur shqiptare, Tayna, e ka paralajmëruar projektin e saj më të ri muzikor, shkruan lajmi.net.

Këtë e bëri me publikimin e një fotografie në llogarinë e saj në Instagram, imazh i cili me gjasë është shkëputur gjatë xhirimeve të klipit.

“Së shpejti”, ka shkruar rep-artistja shqiptare pranë postimit të fotografisë.

Reagimet e fansave ishin të shumta pasi mezi po presin që kënga të lansohet në kanalin e saj zyrtar në Youtube.

Vlen të theksohet se Tayna shihet se do të duket shumë seksi në klip.

Tayna provokon me foton e fundit: Bakllava që ju duhet

Periskopi.com Showbiz

Tayna publikoi foto super provokuese e veshur me bluzë me dekolte të hapur.

Reperja Tayna zgjodhi të urojë ndjekësit përmes një imazhi atraktiv, ku edhe tregon ndryshimin e ri në pamje.

Ajo kishte veshur një palë xhinse dhe bluzë me ngjyrë portokalli, në të cilën kishte vënë në plan të parë gjoksin.

Në mbishkrimin që ia la fotos, reperja shkruan “Bakllava që ju nevojitet”, ndërsa pranoi komente të shumta nga ana e ndjekësve.

Në një tjetër imazh, Tayna uroi Fitër Bajramin duke shkruar “Urime festa e Fiter Bajramit te gjitheve”.

Kujtojmë se Tayna këto ditë po qëndron në Zvicër, për të finalizuar videoklipin e këngës së re.

Tayna shijon bukuritë e Zvicrës, sjell pamje mahnitëse nga vendi që vizitoi

Periskopi.com Showbiz

Tayna po e shijon në maksimum qëndrimin në Zvicër.

Ani pse fluturimet janë shumë të rralla në këtë kohë pandemie, kjo gjë nuk e ndali Taynën për të udhëtuar në Zvicër, shkruan lajmi.net.

Thuhet se reperja udhëtoi për të përfunduar xhirimet e videoklipit të ri, ndërsa po e shijon këtë udhëtim edhe për të vizituar bukuritë e Zvicrës.

Së fundi, ajo ka ndarë me ndjekësit pamje nga vendi që vizitoi, e që duket se edhe Tayna mbeti e mahnitur nga bukuritë që pa.

Ajo kishte shkuar me biçikletë dhe po e shijonte në maksimum natyrën plot gjelbërim.

Për ndryshe, projekti i fundit nga Tayna është “A je”, këngë të cilën e publikoi vetëm në versionin audio. /Lajmi.net/

   

Momenti i sikletshëm kur Tayna rrëzohet në skenë gjatë koncertit

Periskopi.com Showbiz

Reperja e njohur e estradës, Tayna, ka mbajtur së fundmi koncertin e saj të radhës në Gjermani.

Teksa ka argëtuar fansat me interpretimin e këngëve të saj shumë të pëlqyera, pati një moment të sikletshëm gjatë performancës së saj.

Ishte ky një moment kur reperja nga Prizreni humbi baraspeshimin dhe aksidentalisht u rrëzua në mes të skenës.

Momenti është xhiruar nga fansat dhe hedhur në internet, teksa vet 23-vjeçarja duket ta ketë marrë me sportivitet këtë moment të sikletshëm.

Sigurimi duket të jetë afruar me shpejtësi për ta ndihmuar atë të ngrihet, por që vet reperja e mbuloi me zgjuarsi këtë rrëshqitje, duke e prezantuar si pjesë të performancës së saj.

Tayna përndryshe vazhdon ende të shijojë suksesin e bashkëpunimit të saj më të fundit me Mozzik, “Edhe ti”, këngë kjo e cila ka arritur shifrën e afro 20 milionë klikimeve në YouTube.

E veshur e me frizurë në dasmë pranë grave tjera, kështu Taynën nuk e keni parë kurrë

Periskopi.com Showbiz

Tayna në dasmë shumë ndryshe nga ajo që shfaqet në publik!

Në një video të marrë nga një dasmë në Prizren, shihet reperja Tayna derisa po merrte pjesë pranë grave tjera.

Ajo ka rregulluar edhe frizurë dhe ka shkuar e veshur në fustan dhe një palltë gri e është inçizuar teksa po përshëndetej me gratë e pranishme.

E nëse i shikojmë postimet e reperes në Instagram dhe paraqitjet e saj në koncertete dhe videoklipe, ajo thuajse nuk njihet në dukjen me të cilën ka zgjedhur të shkojë në dasmën në vendlindjen e saj, Prizren.

 

Butrint Imeri me një dhuratë të veçantë për Taynën

Periskopi.com Showbiz

Butrint Imeri i ka bërë një dhuratë reperes pas vizitës së tij në Marok.

Butrint Imeri gjatë javës që shkoi kishte vizituar shtetin Afrikan, kuptojmë nga postimet e bëra në rrjete sociale.

Këngëtari i cili është duke shijuar suksesin që pa arrin me ripërpunimin ‘Për një dashuri’, nuk është kthyer duar bosh nga Maroku, ai i ka bërë një dhuratë reperes Tayna.

Prizrenasja ka pranuar një parfum nga Butrinti të cilin e ka falënderuar pastaj edhe publikisht me anë të një postimi në Instagram ku i thotë “Tu rrit nera”. 

Fansja ia lidh këpucët Taynës gjatë një performance

Periskopi.com Showbiz

Tayna është nga artistet më të dashura në estradë.

Në një video që po qarkullon së fundi në rrjetet sociale shihet një adhuruese e Taynas e cila ia lidhë këpucët teksa reperja vazhdon të perfomojë.

“Kujdesi i fansave për Taynen”, shkruan në mbishkrimin e videos, e që tregoj për dashurinë e madhe që ata kanë për të.

Edhe reperja nuk i zhgënjen, pasi përveç që jep maksimumin në secilën performancë, ajo poashtu po sjell projekte të shumta.

Tayna para pasqyrës, tregon belin dhe të pasmet e formësuara

Periskopi.com Showbiz

Tayna po shijon suksesin e projektit të fundit “Lakmitare” që e solli në bashkëpunim me reperin e njohur, Mozzik.

Reperja e mirënjohur krahas angazhimeve me koncerte, po arrin të gjejë kohë edhe për tu relaksuar, siç ka bërë së fundi.

Së bashku me disa mikesha të saj, Tayna së fundi ka udhëtuar në Londër, nga ku ka publikuar imazhe të ndryshme.

Edhe së fundi, repeja solli një fotografi tejet joshëse para pasqyrës, teksa shihet e veshur me shumë stil.

Tayna u shfaq seksi duke vënë në pah të pasmet seksi dhe belin e hollë.

Ndryshe, reperja po punon për projekte të reja, që pritet të publikohen së shpejti.

Taynën e ‘tradhton’ veshja, i zbërthehet këmisha në koncert

Periskopi.com Showbiz

Tayna është përballur me një moment të sikletshëm.

Reperja Tayna po vazhdon të jetë aktive në koncerte të ndryshme.

Numri i madh i publikut ishte edhe në atë të fundit ku rep-artistja këndoi e kërceu së bashku me ta.

Mirëpo dicka e pakëndshme i ndodhi për një moment kur atë e ‘tradhtoi’ veshja dhe iu zbëthye këmisha në mes të koncertit.

Fotot që ua sjellim në vazhdim janë duke qarkulluar në rrjet.

Tayna shfaqet mes dy ‘bishave’, e bën gjestin e pahijshëm

Periskopi.com Showbiz

Tayna është këngëtarja që po bën bujë në muzikën shqiptare.

Ajo u bë e njohur për një kohë shumë të shkurtër dhe këngët e saj u bënë të gjitha hite.

Tayna është shumë e angazhuar tani në mbrëmje e koncerte të ndryshme.

Sot ajo ka publikuar një foto disa foto ku shfaqet duke pozuar në mesin e dy veturave luksoze, të cilat i ka blerë së fundmi.

Ndërsa ajo ka bërë gjestin e pahijshëm duke e ngritur gishtin e mesëm. Kujt po i drejtohet me këtë gjest, këtë e di vetëm Tayna.

Pas yllit të Realit, Tayna tashmë merr vëmendjen e reperit të njohur amerikan

Periskopi.com Showbiz

Tayna po ndiqet në Instagram edhe nga ish-i dashuri i Kylie Jenner, Tyga.

Reperja kosovare ka filluar të marrë vëmendjen e shumë yjeve të njohur botërorë të fushave të ndryshme.

Futbollisti i Real Madri, Vinicius, tashmë e ka treguar se është fans i flaktë i reperes, duke i shpërndarë këngët e saj e duke e komentuar nëpër fotografi që ajo poston.

Ndërsa tani Tayna ka marrë vëmendjen e një personazhi tjetër mjaft të famshëm.

Bëhet fjalë për Tyga, reperi i njohur amerikan i cili numëron disa hite në muzikën ndërkombëtare, e gjithashtu është i njohur dhe shumë i përfolur për lidhjen e tij disa vjeçare me miliarderen Kylie Jenner.

Tyga tashmë po e ndjek Taynan, repern shqiptare dhe është një nga 1.3 milionë ndjekësit e saj në Instagram.

Edhe Tayna sigurisht se e ndjek reperin dhe ky është vetëm një më shumë nga të famshmit ndërkombëtarë në listën e saj të ndjekësve.

Tayna vjen me fotografi provokuese: Veshja e saj s’i mbulon asgjë

Periskopi.com Showbiz

Tayna i është rikthyer mbrëmjeve muzikore.

Tayna  pak javë më parë kishte bërë të ditur se është koha për një pauzë të shkurtër para se të fillojë sërish me mbrëmje muzikore.

Reperja e cila javë më parë publikoi edhe hitin më të ri ‘Edhe ti’ në bashkëpunim me Mozzik, dje ka mbajtur një koncert në Luzern të Zvicrës, ku si çdo herë tjetër kishte ‘elektrizuar’ publikun si me performancë ashtu edhe me pamje.

Doruntina e njohur me emrin artistik Tayna, ka publikuar disa imazhe nga paraqitja e fundit ku duket mjaft atraktive me veshjen e zgjedhur.

Getinjo e ngacmon Taynën me një koment interesant

Periskopi.com Showbiz

Reperja Tayna është duke shijuar suksesin e bashkëpunimit të saj më të ri me reperin Mozzik.

Kënga e tyre e re “Edhe ti” është pritur mirë nga publiku, teksa u publikua gjashtë ditë para se ishte planifikuar.

Komente të shumta për këtë projekt ka pasur nga fansat në rrjetet sociale, të cilët e kanë pëlqyer bashkëpunimin e ri të dyshes.

Një koment shumë interesant, Tayna e ka marrë nga vëllai i Mozzikut, reperi Getinjo, i cili me shaka i ka shkruar asaj kisne është një “fans i zjarrtë nga Nigeria”.

“Tayna jam një fans i zjarrtë. Përshëndetje nga Nigeria, e dua Shqipërinë”, ka shkruar Getinjo, komenti i së cilit është paduar me shumë të qeshura nga fansat.

“Edhe ti” përndryshe ende pa shënuar 24 orë nga publikimi i është afruar shifrës së një milion klikimeve në kanalin YouTube.

 

Ky është mashkulli që Tayna dashuron

Periskopi.com Showbiz

Reperja Tayna është adhuruese e “flaktë” e reperit më të mirë në histori, Eminem.

Ajo këtë e ka treguar shpesh herë edhe publikisht, e të njëjtën gjë e bëri edhe kësaj radhe.

Tayna në “InstaStory” ka publikuar albumin më të ri të reperit “Music To Be Murdered By”  i cili u lansua dje.

“Dashniiii bre”, ka shkruar Tayna sipër postimit.

Kujtojmë që “Music To Be Murdered By” i Eminem  u rendit në vendin e parë në iTunes në të gjithë botën brenda ditës së publikimit./Indeksonline/

Sakrifica për të bërë një fotografi perfekte, ja çka i ndodhi Taynes

Periskopi.com Showbiz

Reperja Tayna vazhdon të jetë ndër emrat më të pëlqyer të muzikës hip-hop në vend.

Ajo është shumë aktive dhe e ndjekur në rrjetet sociale, përmes së cilave ndan herë pas here me fansat imazhe të ndryshme nga jeta e përditshme.

Së fundmi, Tayna publikoi për ndjekësit e saj në InstaStory një ‘selfie’ shumë atraktiv para pasqyrës. Ku tregonte linjat atraktive.

Reperja nga Prizreni në mbishkrimin e fotografisë e bëri të ditur se kishte bërë një ‘sakrificë’ për të arritur këtë pozë.

“Pas kësaj foto u theva dhe desh mu ndal fryma”, shkroi Tayna përbri këtij imazhi, përmes së cilit ka ngacmuar imagjinatën e fansave, transmeton telegrafi.

Ajo përndryshe këto ditë është duke shijuar disa ditë të mira pushimi, pas një angazhimi intensiv në projekte muzikore dhe koncerte.

Tayna ‘thyhet’ për një foto seksi: M’u ndal edhe fryma

Periskopi.com Showbiz

Tayna pas disa ditëve pushim iu është rikthyer koncerteve.

Para mbrëmjes së radhës së mbajtur në Tiranë, reperja e njohur është bërë gati teksa ka publikuar disa video dhe fotografi për të treguar për dukjen.

Në një veshje goxha seksi e cila ia theksonte linjat e bukura që artistja ka, Tayna ka bërë shaka për mënyrën e realizimit të fotografisë.

“Pas kësaj foto u theva dhe desh mu nal fryma”, ka shkruar reperja sipër imazhet e që dukej tejet joshëse.

Tayna po shkëlqen, shihni çka ka veshur

Periskopi.com Showbiz

Tayna ka lënë anash koncertet për të marr pjesë në xhirimet e fundvitit në Top Channel.

Reperja e njohur ka publikuar disa fotografi nga dukja në natën e sotme.

Tayna nuk ka zhgënjyer as këtë herë me paraqitjen e saj super-seksi, ajo shihet në një veshje në të shkurta ngjyrë rozë me shkëlqim e që i rrinin për mrekulli.

Rep-artistja nga Prizreni nuk la anash theksimin e linjat joshëse për të cilat edhe është mjaft e komentuar.

Tayna ka bërë ndryshime në pamje

Periskopi.com Showbiz

Tayna ka ndryshuar ngjyrën e flokëve.

Përkundër angazhimeve të shumta, Tayna gjen kohë të kujdeset edhe për veten, shkruan lajmi.net.

Së fundmi ka vendosur ta bëjë një ndryshim në dukjen e saj, kështu nga bionde është shndërruar në brune seksi.

“Unë mund të shoh drejt teje”, ka shkruar ajo pranë postimit të fotografisë.

View this post on Instagram

I can see right through you👁

A post shared by Tayna (@tayna) on

Ja sa para kushton vetura e Taynës

Periskopi.com Showbiz

Tayna është një prej sensacioneve që bëri bujë më së shumti në vend gjatë dy viteve të fundit.

Edhe gjatë 2019-ës Tayna ishte super-aktive në realizmin e këngëve të shumta, koncerteve, reklamave e shumë produkteve të tjera.

BMW X6 Drive 2019, është vetura superluksoze që Tayna i dhuroi vetës e që arrin shifrat mbi 70 mijë euro.

Sigurisht se Tayna nuk po ndalet, pasi ka pak ditë që lansoi këngën ‘Sorry’ e që ndoshta deri në fund të dhjetorit publikon edhe ndonjë këngë tjetër.

 

‘Pse je kaq e shëmtuar?’ – Tayna ia mbyll mirë gojën ndjekësit në Instagram

Periskopi.com Showbiz

Reperja e njohur Tayna, në një kohë të shkurtër, është kthyer në një ndër reperet më të suksesshme të Showbizit shqiptar.

Ajo është po ashtu shumë aktive në rrjete sociale ku publikon shpesh foto nga përditshmëria.

Së fundmi reperja ka postuar në profilin e saj të Instagramit një foto ku shihet me flokë të kapura dhe me një grim të lehtë.Si gjithmonë fansat e kanë komplimentuar, por nuk kanë munguar as komentet negative. Blini ndjekës të instagrami via Twicsy.com.

“Përse je kaq e shëmtuar?”, i ka shkruar një ndër ndjekësit.