Përleshje mes gjashtë personave në Gjermani, i përfshirë edhe një kosovar

Periskopi.com Lajme

Në qytetin e Gjermanisë, Pforzheim mbrëmë ka ndodhur një konfrontim mes gjashtë personave.

“Të gjithë të përfshirit ishin të dehur”, u shprehë zëdhënësi i policisë, Eberhard Schell.

Ndër personat e përfshirë në përleshje ishte edhe një kosovar, derisa të tjerët janë nga Gjermania, Polonia dhe Letonia.

Në vendin e ngjarjes, sipas medieve gjermane, u paraqitën edhe dy autoambulanca.