Analisti nga Amerika: VV duhet ta largoje Haki Abazin nga debatet elektorale

Periskopi.com Lajme

Analisti shqiptar që jeton e vepron në Amerikë, Bleron Baraliu ka thënë se Haki Abazi do të duhej të largohej nga debatet televizive, për hirë të partisë së tij, përcjellë Periskopi.

Këtë e tha duke aluduar në akuzën që Haki Abazi bëri për Ambasadoren e Kosovës në SHBA, Vlora Çitakun.

Abazi në #debatpernime tha së duhet larguar urgjentisht nepotizmi e veçanërisht në Ministrinë e Jashtme. Lidhur më këtë ai akuzoi ambasadoren e Kosovës në ShBA, që sipas tij, ajo punon për presidentin dhe për ndarje të Kosovës.

Baraliu thotë se Abazi po flet pa prova dhe se akuza për tradhti është shumë e rëndë.

Reagimin e plotë të Baraliut mund ta lexoni më poshtë: