Shijoni të dielën me këto temperatura

Periskopi.com Lajme

Sot në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-16 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-27 gradë celsius.

Shtypja atmosferik do të shënoj ngritje graduale.

Indeksi UV mbetet i lartë.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe juglindjes me shpejtësi 1-9m/s.