Vdes legjenda e muzikës, Aretha Franklin

Periskopi.com Showbiz

E njohur si mbretëresha e Soul-it, Aretha Franklin, ka vdekur në moshën 76-vjeçare në Detroit.

Legjenda e muzikës Franklin, ishte diagnositifikuar me kancer qysh në vitin 2010, ndërsa një vit më vonë kishte ndërprerë karrierën e saj, shkruan Periskopi.

Ajo është e njohur më së shumti për hitet “Respect” dhe “Think”.

Perfornamcën e fundit e ka mbajtur në muajin nëntor të vitit të kaluar në një galambrëmje Nju Jork, në mbështetje të fondacionit Elton Jon kundër sëmundjes së AIDS-it. /Periskopi/