Tierny reagon ashpër pas ‘sulmeve’ ndaj Artetës, ja kë fajëson ai

Periskopi.com Sporti

Mbrojtësi skocez i Arsenalit, Kieran Tierny ka rrëfyer së gjërat janë të tmerrshmë në Arsenal, transmeton Periskopi.

Humbja tronditëse nga Burnely, ka bërë që Gunners të humbasin 4 nga pesë ndeshjet e fundit, gjë që nuk ka ndodhur që nga viti 1959.

Ishte një lojë pa disiplinë dhe gabime, duke përfshirë një karton të kuq pa mend për Granit Xhakën dhe një autogol nga Pierre Emerick-Aubameyang.

Mbrojtësi Tierney ua hodhi fajin lojtarëve.

“Jemi ne lojtarët që duhet të marrim përgjegjësinë për këtë.

“Ne kemi një menaxher të shkëlqyeshëm dhe besojmë tek ai 100 përqind. Faji është mbi ne, te askush tjetër ”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

‘Tierney është më i mirë se Van Dijk’

Periskopi.com Sporti

Ish-trajneri i Celticut, Ronny Deila beson që Kieran Tierney është më i mirë se mbrojtësi i Liverpoolit, Virgil Van Dijk.

Deila i ka ushtruar të dy lojtarët dhe ka mendim se Tierney ka një mentalitet më të mirë se holandezi, transmeton KosovaPress.

“Kieran do të jetë i mrekullueshëm te Arsenali, ai duhet të ndryshojë pak stilin por pavarësisht kësaj ai ka gjithçka.Van Dijk ka luajtur në një nivel tjetër që prej kohës kur u largua nga Celticu, mirëpo kam punuar me të dytë dhe Kieran është më i mirë”, deklaroi ai.

Ai tha se të dy lojtarët duan të luajnë në nivelet e larta dhe të dytë kanë gjithçka që iu nevojitet.