‘Q**** nënën Shaqiri’, shikoni si e shan tifozi serb Xherdan Shaqirin (Video)

Periskopi.com Sporti

Ndoshta kosovari i vetëm më i urryer për serbët për momentin është futbollisti i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri.

Pas fitores spektakolare që dyshja shqiptare Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka ja jepen Zvicrës në Botëror në Rusi, e ku pas shënimit të golave festuan me shqiponjë, Shaqiri duket se është bërë “egjel” për serbët.

Në ndeshjen kundër Crvena Zvezdës në Anfield, Shaqiri luajti për më shumë 60 minuta.

Serbëve nuk ju lejua të fusin banera në stadium, por disa tifozë të tyre në çdo moment sa herë ka kaluar Shaqiri afër tyre e kanë sharë, madje këtë e kanë bërë në gjuhën shqipe.

Për më shumë shikojeni videon ku do ta shihni urrejtjen që kanë serbët për Shaqirit, por pavarësisht kësaj Shaqiri ka kërkuar nga Liverpool që të luaj edhe në Beograd kundër Crvena Zvezdës.