Tomas Muller del pozitiv me Covid19, humb finalen e madhe

Periskopi.com Sporti

Thomas Muller ka rezultuar pozitiv me virusin Covid-19 pas testimeve gjatë ditës së djeshme.

Sulmuesi i Kombtares së Gjermanisë do ta humbet finalen e madhe të Kupës së Botës për Klube për shkak të rezultatit pozitiv.

Lajmin e ka konfirmuar gazeta gjermane ‘Sky’ – dhe së shpejti pritet konfirmimi zyrtar nga FIFA dhe klubi i Bayernit.

Kujtojmë që para disa dite te kampioni aktual i Bundesligas kishte rezultuar pozitiv edhe dyshja, Javi Martinez dhe Leon Goretzka.