Avdijaj starton për Trabzonsporin në ndeshjen kundër Veronës se Rrahmanit

Periskopi.com Sporti

Sulmuesi i Kosovës Donis Avdijaj do të starton sot në ndeshjen e Trabzonsporit kundër skuadrës italine të Veronës në të cilën luan mbrojtësi kosovare, Amir Rrahmani

E derisa Verona nuk e ka publikuar ende formacionin zyrtar, këtë e ka bërë skuadra turke e ku në mesin e lojtarëve të saj në 11-she startues është edhe Avdijaj.

Avdijaj ishte lojtar i lirë dhe që nga ky muaj është bërë lojtarë i skuadrës turke, e cila garon në Europa Ligë sivjet.

Avdijaj pritet që të kthehet në skuadrën e Kosovës, pasi që ai nuk është ftuar nga Challandes në ndeshjet e fundit për shkak see kishte mbetur pa skuadër. Atij ia kishte shkëputur kontratën Williem II e Holandës.