Gruaja e zuri në shtrat me tjetrën, largohet nga posti kryetari i një qyteti kinez

Periskopi.com Lajme

Kryetari i një qyteti në Guizhou të Kinës, është detyruar të largohet nga posti, për shkak një skandali që i ka ndodhur disa ditë më herët.

Jia Ding është zyrtari lartë i një partie komuniste kineze, të cilin gruaja e tij e zuri në shtrat me tjetrën dhe tregoi të gjithëve për pabesinë e bashkëshortit.

“Ky është problemi yt, më lër rehat mua, unë nuk kam të bëjë asgjë më ty” i ka thënë tjetra, duke lënë të kuptohet se ajo nuk dinte se ai ishte i martuar.

Në kohën e konfrontimit me tyre, kryetari është parë gjysmë i zhveshur duke provuar të largohet.

Ankesat e partive opozitare, kanë bërë që ai të kërkojë largimin dhe zyrtarët përkatës e miratuan menjëherë.