Bylbyl Sokoli largohet nga KF Ferizaj

Periskopi.com Sporti

Trajneri i njohur kosovar, Bylbyl Sokoli ka shkruar se më nuk do të jetë trajner i KF Ferizaj

Sokoli ishte edhe njeriu kryesor që arriti ta mbaj klubin në Ipko Superligën e Kosovës.

Deri me tani është spekuluar shumë sidomos pasi që klubi i Ferizajit u mor në menaxhim nga një grup anglezësh.

Megjithatë, Sokoli ka falënderuar klubin, tifozët dhe të gjithë qytetarët e Ferizajit për mbështetjen që i kanë dhënë.

Statusi i Bylbyl Sokolit në Facebook:

Nga sot, më 29.07.2019 nuk do të jem me pjesë e K.F. Ferizaj.

Një falënderim, për “Ujqit” e K.F. Ferizaj, për simpatizantët, qytetarët dhe gjithë ata që e përkrahin K.F. Ferizaj, ngado që vijnë, brenda e jashtë Kosovës.

Një falënderim për Bordin (Kryesinë) e K.F Ferizaj ne krye me Mustafë Grainca.

Falënderim për Drejtorin Nadir Haxhimusa, shtabin Teknik, Ndihmës-trajnerët, Fizioterapeutet si dhe Sekretarin e klubit.

Falënderim futbollistëve të K.F. Ferizaj për angazhimin e tyre dhe arritjen e synimit për qëndrim ne superligën e Kosovës.

Falënderim për një bashkëpunim, të deri-sotëm, duke i dëshiruar suksese të gjithmbarshme e suksese të reja K.F. Ferizaj.

Nga B.Sokoli.