Dalin pamjet nga aksidenti mes trenit dhe veturës në Prishtinë

Periskopi.com Lajme

Sot rreth ores 14:00 është aksidentuar një makinë si rezultat i goditjes nga treni Prishtinë – Pejë.

Aksidenti ka ndodhur si rezultat i pakujdesisë së shoferit të makinës e cila u godit nga treni në zonën industriale. Nga aksidenti përvec dëmve materiale, nuk raportohet për të lënduar.