Era Istrefi u përgjigjet akuzave se ka vjedhur këngën

Periskopi.com Showbiz

Pasi po e akuzojnë se ka vjedhur këngën, Era Istrefi shpjegon pse kënga e saj me reperin rus është e njëjtë me atë të artistit gjerman

Era Istrefi ka publikuar një shkrim lidhur me akuzat për vjedhje.

Era Istrefi muaj më parë solli bashkëpunim ‘Sayonara’ me Eldzhey përkundër faktit se kënga u pëlqye shumë një numër i personave filluan të akuzojnë dyshen për ‘vjedhje’ të këngës.

Këngëtarja nga Prishtina ka dalë me një postim në Instagram ku tregon se kënga është blerë nga këngëtari gjerman Bausa.

“Këta persona që shfaqen të shqetësuar me ‘plaçkitjen’ e këngës nga Bausa, duhet të dinë se Bausa është tekst shkruesi i kësaj kënge dhe së bashku me grupin e tij merr honorare, me emrin e tij të vërtetë Julian Otto ai merr kredite në këngën Sayonara Detka dhe këtë mund të gjeni në Spotify” ka përfunduar Era.