Në Prishtinë ateroi aeroplani më i madh i Forcave Ajrore (Foto)

Periskopi.com Lajme

Në Aeroportin e Prishtinës, kryesisht atë Ushtarak të KFOR-it, ka zbarkuar një aeroplan përgjues luftarak i tipit C-5M, amerikan.

Ky aeroplan është një ndër më të mëdhenjtë të Forcave Ajrore dhe është hera e parë që në Kosovë vjen një i tillë.

Fotografitë janë postuar në faqen zyrtare të Ambasadës Amerikane në Prishtinë.

 

C-5M 14853138_1613721441987338_6987055950539028190_o