UEFA Nations League vazhdon, ja cilat ndeshje zhvillohen sot

Periskopi.com Sporti

UEFA Nations League vazhdon sot edhe me shtatë ndeshje.

Në Ligën A luhen dy ndeshje. Gjermania e pret Zvicrën, kurse Spanja është mysafire e  Ukrainës, teksa në Ligën C Azerbajxhani takohet me Qipron, ndërsa Mali i Zi me Luksemburgun.

Në Ligën D luhen tri ndeshje. Latvia-Malta, Ishujt Faroe-Andora dhe Lihtenshtajni-San Marino.