Ndeshje kruciale edhe për Fortunën e Valon Berishës – kosovari në bankë

Periskopi.com Sporti

Një fitore e Fortuna Duseldorfit të Valon Berishës sot kundër Union Berlinit në javën e fundit të Bundesligës, do t’ia siguronte kësaj skuadreje play-offin për të qëndruar në ligë, shkruan Periskopi.

Tre pikët e Fortunas do ta konfirmonin rënien e Werderit të Rashicës në Bundesliga 2, për herë të parë që nga viti 1981.

Ndeshja fillon nga ora 15:30 dhe luhet në Berlin.

Berisha startuon nga banka për Fortunën. Më poshtë, formacionet zyrtare:

Union Berlini: Gikiewicz; Trimmel, Friedrich, Schlotterbeck, Reichel; Prömel, Kroos, Gentner; Bülter, Ujah, Mees

Fortuna Dusseldorfi: 

Image