Panik gjatë tërmetit, si shpëtoi vajza nga rrënojat që binin në shtëpi

Periskopi.com Lajme

Varfëria në fshatin Floq duket se është ulur këmbëkryq.

Në shtëpinë me dy dhoma jetojnë 8 anëtarë, por me rënien e tërmetit nuk dihet se çdo të bëhet me ta.

Fatosi rrëfen për ‘Top Story’, se si ai u mundua të mbrojë me trupin e tij vajzën e vogël disa muajshe.

“Ishte ora 06.30 e mëngjesit. Kam dhe çupën e vogël 6 muajshe dhe po lëvizte krevati i saj i vogël në atë kohë, të gjithë u mblodhem në një vend dhe spo gjenim dot derën për të dalur nga shpia, ishin dridhjet e tmerrshme. Dolem jasht, qëndruam jasht sepse herë dy minuta binte tërmet”, tregon Fatos Ramolli, banor i Floq.