Sot ndeshjet në Super Ligë, lideri pret kampionin

Sot zhvillohen pesë ndeshje në Vala Super Ligën e Kosovës në futboll.

Periskopi.com Sporti

Natyrisht se vëmendja kryesore do të jetë në Mitrovicë, ku lideri aktual Trepça ’89 pret në “Riza Lushta” kampionin në fuqi, Feronikelin.

Ndeshje interesante pritet të jetë edhe ajo ndërmjet Besës së Pejës dhe Drenicës.

Vlen të ceket se dje u zhvillua ndeshja ndërmjet Prishtinës dhe Hajvalisë, e cila përfundoi me rezultat pa gola.

Çiftet që zhvillohen sot  

Trepça’89 – Feronikeli

Besa – Drenica

Liria – Trepça

Llapi – Drita

Gjilani – Ferizaj /Periskopi.com

Orari dhe gjyqtarët e javës së 13-të në Super Ligë

Në këtë fundjavë zhvillohen ndeshjes e javës së 13-të në Vala Super Ligën e Kosovës në futboll.

Periskopi.com Sporti

Ditën e shtunë zhvillohen dy ndeshje, ndërsa të dielën katër sosh.

Më posht mund t’i shihni përballjet si dhe gjyqtarët në këto sfida.

E shtunë

Feronikeli – Gjilani
B.Kosumi, A.Ejupi, G.Mehmeti, K.Vula

Drenica – Hajvalia
M.Bejtullahu, B.Morina, I.Kabashi, M.Baliu

E diel

Drita – Trepça-89
B.Gashi, F.Sekiraqa, E.Zeqiri, I.Shuleta

Prishtina – Liria (ndeshja zhvillohet ne Mitrovice ne stadiumin “Riza Lushta” )
S.Isufi, J.Musolli, V.Kelmendi, F.Tahiri

Trepça – Llapi
B.Jahmurataj, L.Muhadri, M.Berisha.G.Shala

Ferizaj – Besa
H.Hajdari, D.Prenqi, A.Latifi, N.Rraci    /Periskopi.com

Drita-Trepça’89 kryendeshja e javës

Java e 13-të në kuadër të Vala Superligës në futboll do të sjellë ndeshje atraktive këtë fundjavë.

Periskopi.com Sporti

Ndeshja më interesante do të jetë ndërmjet Dritës dhe Trepça’89.

Çiftet e kësaj jave në futbollin elitar kosovar janë këto:

Drenica – Hajvalia

Feronikeli – Gjilani

Drita – Trepça’89

Ferizaj – Besa

Prishtina – Liria

Trepça – Llapi /Periskopi.com

 

E jashtëzakonshme: Pesë ndeshjet e Super Ligës përfundojnë baraz

Takimi ndërmjet Besës dhe Feronikelit ka përfunduar 1:1, ndërsa edhe Trepça ’89 dhe Gjilani u ndanë baraz.

Periskopi.com Sporti

Diçka e jashtëzakonshme ndodhi në pesë ndeshjet e zhvilluara sot në kuadër të Vala Super Ligës së Kosovës në futboll.

Të gjitha këto sfida përfunduan baraz.

Në sfidën e zhvilluar në Pejë, të parët që kaluan në epërsi ishin kampionët në fuqi, të cilët shënuan nëpërmjet Behar Maliqit.

Golin e barazimit për vendësit e shënoi mbrojtësi Arbër Prekazi në minutën e 65-të.

Në ndeshjen tjetër, Trepça ’89 nuk arriti të marrë më shumë se një pikë në ndeshjen ndaj Gjilanit.

Ndeshja e zhvilluar në Mitrovicë përfundoi me rezultat 1:1, ku golin për vendësit e shënoi Diar Mustafa, ndërsa për Gjilanin shënoi Sali Kosumi.

Rezultatet tjera:

Liria 1:1 Drenica

Hajvalia 0:0 Ferizaj

Drita 2:2 Trepça /Periskopi.com

Trepça ’89-Besa, derbi i xhiros së 10-të

Vala Super Liga, java e 10-të, të gjitha ndeshjet zhvillohen në orën 14.00. Këto janë çiftet dhe gjyqtarët për secilin takim.

Periskopi.com Sporti

E shtunë, 22.10.2016

Feronikeli – Liria
G.Nuza, E.Zeqiri, F.Sekiraqa, L.Mustafa

Drenica – Drita
K.Vula, B.Kepuska, A.Ejupi, N.Rraci

Prishtina – Trepça
M.Bejtullahu, A.Latifi, B.Rama, B.Batalli

E diel, 23.10.2016

Trepça ’89 – Besa
H.Hajdari, L.Muhadri, M.Berisha, I.Shuleta

Ferizaj – Llapi
B.Gashi, A.Peshteri, R.Hyseni, F.Tahiri

Gjilani – Hajvalia
G.Shala, F.Jakupi, V.Kelmendi, S.Isufi

Këto janë ndeshjet e kësaj jave në Super Ligë

Këtë fundjavë zhvillohen gjashtë ndeshjet e javës së nëntë në Vala Super Ligën e Kosovës në futboll.

Periskopi.com Sporti

Sot zhvillohen dy ndeshje, ku Liria përballet me Gjilanin, ndërsa Hajvalia me Besën.

Ndeshja më interesante e kësaj jave pritet të jetë ajo ndërmjet dy pozitave të para në tabelë, Prishtinës dhe Trepçës ’89, ndeshje kjo e cila zhvillohet nesër me fillim nga ora 14:00.

Ndeshje tjera:

Trepça – Drenica

Llapi – Feronikeli

Drita – Ferizaj

Vlen të ceket se të gjitha ndeshjet e lartëpërmendura fillojnë nga ora 14:00. /Periskopi.com

Prishtina dështon ndaj Drenicës

Prishtina nuk ka arritur të marrë më shumë se një pikë në ndeshjen ndaj Drenicës.

Periskopi.com Sporti

Sfida e zhvilluar në stadiumin ‘Bajram Aliu’ në Skënderaj përfundoi pa gola 0:0.

Në ndeshjen tjetër, Llapi ka befasuar Gjilanin, duke e mposhtur me rezultat 0:1 si myafir, me golin e shënuar nga Florim Bërbatovcit.

“Besa e Pejës mposhti Lirinë me rezultat 2:0 në Pejë, ndërsa Trepça ’89 mposhti Hajvalinë 1:0.

Ferizaj dhe Trepça luajtën baraz, 2:2. /Periskopi.com