Mesazhi i fundit i Kitaroviq për lojtarët kroatë para finales

Periskopi.com Lajme

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitaroviq ka dhënë mesazhin e fundit për lojtarët kroatë para fillimit të finales me Francën.

Kitaroviq, në Facebook ka shkruar se lojtarët kroatë tashmë janë fitues.

Ajo i ka porositur ata që të jenë të relaksuar dhe të luajnë për veten dhe Kroacinë, shkruan Periskopi.

“Ju tashmë jeni fitues. Luani të relaksuar, për veten dhe Kroacinë. Shkojmë”, ka shkruar Kitaroviq. /Periskopi/