Sulmuesi 18-vjeçar nga Kosova shënon gol briliant ndaj Galtasarayt

Periskopi.com Sporti

Është duke u zhvilluar takimi ndërmjet Galatasarya dhe Denizlispor, duel ky në kuadër të xhiros së 20‘të në Superligën e Turqisë.

Golin e parë dhe për ta ngushtuar sado pak epërsinë e krijuar nga Galatasaray, sulmuesi kosovar Veton Tusha shënoi gol në minutën e 48’të të takimit, 2 minuta pas u inkuadruan.

 

Kujtojmë se rezultati aktual i takimit është 4:1.

Shihni golin.

Sulmuesi kosovar nënshkruan me klubin e Super Ligës së Turqisë

Periskopi.com Sporti

Sulmuesi i Kosovës U-19, Veton Tusha ka nënshkruar kontratë profesionale me ekipin e Super Ligës së Turqisë, Denizlispor.

18-vjeçari ka stërvitur me klubin turk që nga fillimi i këtij sezoni, kurse tani ai ka bindur udhëheqësit për t’i ofruar një kontratë profesionale.

Tusha nënshkroi kontratë që do ta mbajë te Denizlispori për tri vite e gjysmë.

Ai është vetëm 19-vjeçar, vjen nga qyteti i Kaçanikut, kurse është i gjatë 1.74m.

Para Denizlisporit, Tusha ishte pjesë e Vardarit të Shkupit.