Wijnaldum shkëlqen me Holandën, ia dhuron ‘tulipanëve’ dy gola spektakolar

Periskopi.com Sporti

Sot në kuadër të grupit A të Ligës së Kombeve, u zhvillua pjesa e parë e takimit midis Kombëtares së Bosnjes dhe asaj holandeze, përcjell Periskopi.

Vendasit tulipan, arritën ta përmbyllin pjesën e parë në avantazh prej 2:0, përmes dy golave të futbollistit të Liverpoolit, Wijnaldum.

Ai shënoi në minutat 6’të dhe 14’të të ndeshjes.

Shihni golat. /Periskopi

https://twitter.com/antoinecrn72/status/1328032363541106688