Ariu i uritur sulmon çiftin për vdekje më pas e pëson njejtë

Periskopi.com Lajme

Pamje shokuese janë shpërndarë në internet kur një person sulmohet egërsisht nga një ari, para se kafsha të mbyten nga disa njerëz të tjerë me shkopinj.

Çifti 50 dhe 55 vjeçar vdiqën pas kafshimet që morën nga ariu në jug të Indisë, raportoi “DailyMail”, transmeton Periskopi.

Kur fshatarët në Yerramukkam, lëvizën për të sulmuar ariun, një video është publikuar që ngjason me filmin e Leonardo DiCaprio “The Revenant”.

Katër persona të cilët tentuan të shpëtojnë çiftin dhe tre të tjerë që luftuan me ariun kanë pësuar lëndime serioze.

Gruaja pasi ishte sulmuar nga ariu ka bërë që burri i saj të tentojë të shpëtojë por më vonë edhe ai do të vdesë nga sulmi agresiv i ariut./Periskopi/

The bear chases after one of the villagers, above, who had tried to slay the animal after it killed a couple

The bear jumps on to the man, pinning him to the ground and bites his left arm

Villagers attack the bear with long sticks, to try and stop it from killing a third person

The shocking incident took place in an orchard in Yerramukkam village near Srikakulam, India

The corpse of the animal at the base of a tree in the orchard following the attack