Ja çka e shkaktoi zjarrin në Ulpianë ku dyshohet se u lëndua rëndë një person

Periskopi.com Lajme

Një banesë në Prishtinë është përfshirë nga zjarri. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Zija Shemsiu ” në Ulpianë.

Gruaja që ishte brenda në banesë në momentin kur ka shpërthyer zjarri duke mos dashur të flas para kamerës tha se nuk di asgjë vetëm kur e ka parë zjarrin.

Ndërsa dëshmitarët e rastit thonë se shkaku i rënies së zjarrit është ka qenë shpërthimi i një bombole gazi dhe një person i gjinisë mashkullore është shoqëruar për në QKUK për shkak të thithjes së tymit.

Periskopi ka provuar të kontaktoj Policinë e Kosovcës, por ata ende nuk kanë dhënë përgjigje.