Dy vite prej ndeshjes kur Xhaka e Shaqa shkundën Serbinë dhe ngritën shqiponjën dykrenare

Periskopi.com Sporti

Dy vjet më parë sot, futbollistët Shqiptar Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri shënuan gola kundër Serbisë në Botërorin 2018, shkruan Periskopi.

Shqiptarët patën shkëlqyer kundër Serbisë, duke ia dhuruar Zvicrës një fitore tejet të rëndësishme në Kupën e Botës.

Zvicra fitoi 2-1 me golat e Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit, ku ky i fundit u vlerësua nga FIFA si lojtari më i mirë i ndeshjes.

Ashtu si Xhaka, edhe Shaqiri festoi golin duke bërë shqiponjën me duar, fotografi këto që pastaj u bënë senzacion në rrjetet sociale.

Periskopi më poshtë jua sjell golat kur Xhaka e Shaqiri ‘bombarduan’ portën e serbëve, nën komentimin spektakolar të Andin Lokajt. /Periskopi.com