Tahiri: Dhuna nga Policia vjen kur qytetari nuk pranon të indetifikohet

Periskopi.com Lajme

Ish-pjesëtari i UÇK’së, Ridvan Tahiri ka reaguar ndaj lajmit të publikuar nga Periskopi ku Policia e Kosovës ushtron dhunë ndaj një burri në sy të fëmijëve.

Tahiri thotë se qytetarët duhet ta respektojnë ligjin dhe të ju binden policisë, në të kundërtën këta të fundit detyrohen të ushtrojnë dhunë.

Postimi i plotë:

Polici i Kosoves.

Me zbatu ligjin ne teren,eshte i shar e i fyer.
Mos me zbatu ligjin suspendohet.
I dashur qytetar te pakten kur je me familje mos e luaj rolin e te fortit,bindju urdherit nese e sheh qe te eshte bo e padrjet ankohu ne IPK.
E urrej dhunen ne prezenc te femijeve ne rruge sinqerisht,nuk mu dok aspak e sjellshme ajo ngjarje,por nese Polici fotografohet duke bo nje leshim te nje qytetari ai do te suspendohet me arsyetim si i korroptuar.
Dhuna mes Policit dhe qytetarit vjen ne momentin kur qytetari nuk toleron te indetifikohet,apo mos bindjes se Policit.

Shpërndaje në: