Tahiri reagon ndaj Gërvallës: Mjerimi i diplomacisë s’ka fund – ambasadori amerikan e ai gjerman i dhanë leksion

Tahiri reagon ndaj Gërvallës: Mjerimi i diplomacisë s’ka fund – ambasadori amerikan e ai gjerman i dhanë leksion

Ish kryenegociatorja e dialogut Kosovë-Serbi, Edita Tahiri, ka reaguar pas deklaratës së ministres Donika Gërvalla.

Përmes një postimi në Facebook, ajo ka thënë se mjerimi i diplomacisë sonë nuk ka fund, derisa Gërvalla ankohet për kërcënimin e luftës, ndërsa që ambasadori amerikan dhe ai gjerman i dhanë leksion asaj.

Postimi i Tahirit:

Ambasadori amerikan e gjerman i dhane lekcion ministres se jashtme – ajo ankohet per kercenimin e luftes sipas logjikes se shefit te saj Kurtit – ata i thane e keni Ameriken dhe NATO-n ketu – mjerimi diplomacise sone nuk ka fund..

Shpërndaje në: