Tahiri takon trajnerët e njohur vushtrrias, zotohet për përkrahje edhe më të madh për sportin

Periskopi.com Lajme

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, kandati i LDK-së për kryetar komune, Xhafer Tahiri sot ka takuar dy trajnerët Vushtrrias, Besim Pantina dhe Arben Parduzi për të cilët ka thënë se janë shembull i profesionalizmit dhe përkushtimit në sport.

“I kemi tre fishuar subvencionet për sport, e jemi i vetmi qytet në Kosovë që shpërblejmë me 5,000 € ekipet, sportistët kampion.

Do të vazhdojmë të përkrahim edhe më shumë sportin që të kemi më shumë kampion” ka thënë Tahiri.

Postimi i plotë i Tahirit:

E diela sportive me dy nga trajnerët më të mirë të qytetit që duam ?

Besim Pantina dhe Arben Parduzi janë shembull i profesionalizmit dhe përkushtimit në sport ?

I kemi tre fishuar subvencionet për sport, e jemi i vetmi qytet në Kosovë që shpërblejmë me 5,000 € ekipet, sportistët kampion.

Do të vazhdojmë të përkrahim edhe më shumë sportin që të kemi më shumë kampion.