Tahiri: Të shtunën i shkova në zyrë Glaukut, i thash ‘patriota mos u shitni me neve’

Tahiri: Të shtunën i shkova në zyrë Glaukut, i thash ‘patriota mos u shitni me neve’

Shefi i deputetëve të AAK-së, Besnik Tahiri, ka thënë se të shtunën shkoi te kryeparlamentari Glauk Konjufca dhe i tha se ‘në seancën urgjente të së shtunës, AAK nuk dëshironte të dëgjonte ‘patriotizma’.

“E keni pa që pozicioni i AAK-së për referendumin ka qenë parimor. Ia kemi dhënë mbështetjen qeveris ënë raport me këtë temë Nuk kemi leju që të derivojë në tema të tjera. Po e bëj publike sot, kam shku të kryetari i Kuvendit dhe i kam thënë se nëse kjo seancë kthehet në seancë ku deputetët tregojnë se cili është më patriot se tjetri atëherë ne do të flasim për gabimet që i ka bërë kjo qeveri. Menaxhimi i situatës edhe në temën e fundit është shumë i dobët, është politikë para aktit të krymë”, ka thënë Tahiri./Periskopi

 

 

Shpërndaje në: