Tahiri Viziton Speeex: Komuna po mbështetë 200 të rinjë të kryejnë trajnimet e nevojshme për punësim në këtë kompani

Periskopi.com Lajme

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar komune në zgjedhjet e 17 tetorit, Xhafer Tahiri, ka vizituar kompaninë Speeex për të cilën tha  se është një sukses që secila komunë do të dëshironte ta kishte

“Komuna po mbështetë 200 të rinjë të kryejnë trajnimet e nevojshme për punësim në këtë kompani  dhe ne gëzohemi që dham kontributin tonë që ky sukses të zë vend në komunën tonë, në qytetin e Vushtrrisë”tha Tahiri.

Postimi i plotë i Tahirit:

Speeex është një sukses që secila komunë do të dëshironte ta kishte, e ne gëzohemi që dham kontributin tonë që ky sukses të zë vend në komunën tonë, në qytetin e Vushtrrisë. Ku kanë gjetur punë plot të rinj e të reja dhe jeta e tyre është transformuar për të mirë!

#160 #LDK #Vushtrri

Shpërndaje në: