Takimi i liderëve të Samitit të Brdo-Brijunit përmes fotografive

Periskopi.com Lajme

Ka filluar Samiti i Brdo-Brijunit në Tiranë.

Liderët janë pritur nga Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, Presidentja e Republikës së Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarovic dhe Presidenti i Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor.

Takimi moderohet nga Grabar-Kitarovic dhe Pahor ndërsa fjalimin e hapjes e ka mbajtur organizatori i samitit,  Ilir Meta.

Më vonë do të ketë edhe konferencë.

Shpërndaje në: