Takohen gjigantët e boksit: Usyk dhe Joshua janë gati për titujt e peshave të rënda

Takohen gjigantët e boksit: Usyk dhe Joshua janë gati për titujt e peshave të rënda

Tashmë është zyrtarizuar gjithçka sa i përket rimeçit të madh në peshën e rëndë të boksit profesionist.

Joshua dhe Usyk takohen për një meç tjetër të fortë për titujt: WBA, IBF dhe WBO, shkruan Periskopi.

Me 20 gusht të këtij viti do të zhvillohet takimi në Arabinë Saudite.

Joshua do të synojë rikthimin e titujve botërorë të peshave të rënda WBA, IBF dhe WBO, të cilat i kishte humbur pasi ishte mposhtur nga Usyk më 25 shtator të vitit të kaluar.

Shpërndaje në: