Takohen Usyk dhe Joshua – Ukrainasi shfaqet me veshje të veçantë

Takohen Usyk dhe Joshua – Ukrainasi shfaqet me veshje të veçantë

Kanë mbetur vetëm edhe tri ditë deri te fillimi i meçit më të madh të boksit në kategorinë e rëndë ndërmjet Oleksander Usykd he Anthony Joshuas.

Me 20 gusht dyshja e frikshme e boksit në botë do të takohen mes veti në Arabinë Saudite për rimeçin e titujve  WBA, IBF, WBO dhe IBO, shkruan Periskopi.

Dy boksierët sot janë takur sy me sy me njëri -tjetrin para këtij meçi, si dhe do të paraqiten para mediave.

Por, ajo se çfarë bie në sy është veshja karakteristike e ukrianiasit, Usyk, mjekërra dhe stili I flokëve.

Shikoni pamjet:

VIDEO

Shpërndaje në: