Të bashkuar kundër dhunës gjinore: FFK pjesë e fushatës vetëdijësuese, lojtarët dhe gjyqtarët shenja në fytyrë

Periskopi.com Sporti

Federata e Futbollit e Kosovës i është bashkuar nismës se Ministrisë së Drejtësisë, duke u bërë pjesë e fushatës globale “16 ditët e aktivizmit kundër dhunës në baza gjinore”, njofton FFK, transmeton Periskopi.

Në derbin e javës së 17-të të Superligës, ndërmjet Prishtinës dhe Dritës, futbollistët e të dyja skuadrave, trajnerët dhe gjyqtarët kanë pasur nga një shenjë me ngjyrë të portokallët në faqe për ta mbështetur këtë fushatë sensibilizuese.

Futbolli për të gjithë!