Të gjithë po e kritikojnë Furyn që vendosi kusht kohor për kontratën me Joshuan

Të gjithë po e kritikojnë Furyn që vendosi kusht kohor për kontratën me Joshuan

Tyson Fury është kritikuar nga komuniteti i boksit për kushtin që ia vendosi Joshua për meç, disa e quajtën “klloun”.

‘Gypsy King’ u shfaq në mediat sociale në fillim të kësaj jave për të njoftuar se po anulonte ofertën e tij për një betejë të madhe me AJ pasi rivali i tij nuk e kishte nënshkruar kontratën në kohë, shkruan Periskopi.

Boksieri i peshave të rënda i kishte dhënë Joshua një afat deri të hënën (26 shtator) për të nënshkruar marrëveshjen për luftën, dhe kur kjo nuk kishte ndodhur, ai tërhoqi në mënyrë sensacionale.

Kampioni i pamposhtur e etiketoi AJ një ‘idiot’ dhe një ‘frikacak’ ndërsa pretendonte se kundërshtari i tij i mundshëm nuk e donte kurrë luftën.

Megjithatë, Joshua u përgjigj në një video në Instagram Live, duke pretenduar se ai kishte çdo qëllim për të nënshkruar kontratën, por priste ekipin e tij ligjor përpara se ta bënte këtë.

Ai tha: “Nuk është në duart e mia – është me një ekip ligjor. Kjo është arsyeja pse ju punësoni avokatë.

Duke shtuar: “Ju e dini historinë e boksit – sigurohuni që t’i keni të drejta kushtet ligjore. Kjo është arsyeja pse ju keni një menaxhim të mirë dhe avokatë të mirë.

“Pra, sigurisht, unë do të nënshkruaj kontratën – është në duart e avokatëve tani”.

Promotori i Joshuas, Eddie Hearn kishte treguar tashmë se nuk kishte ‘asnjë shans’ për të nënshkruar kontratën deri në atë datë që u caktua.

Gjithashtu, komuniteti i boksit gjithashtu duket se është në anën e AJ dhe ekipit të tij.

Një fans shkroi në Twitter: “Tyson Fury është kthyer në një nga kllounët më të mëdhenj në boks”.

Një tjetër shkroi: “Tyson Fury thjesht po humb kohën e të gjithëve. DAZN dhe BT duhej të takoheshin sot për të diskutuar luftën dhe më pas Fury thotë se do të tërhiqet të njëjtën ditë në orën 5 pasdite. Patetike.”

Një i tretë shtoi: “Shpresoj se të gjithëve u duhen të paktën 5 minuta në pushimin e drekës për të menduar se sa frikacak është Tyson Fury”.

Nuk dihet se a do të ndodh ky meç.

Shpërndaje në: