Të shtëna me armë zjarri e mjete të forta në Maqedoninë e Veriut, eskalon protesta para Qeverisë (VIDEO)

Periskopi.com Lajme

Disa të shtëna me armë zjarri dhe gjuajtje të mjeteve të forta, kanë shoqëruar nisjen e protestës së sotme në Maqedoni të Veriut kundër propozimit francez.

Protestuesit që janë duke protestuar tash e disa ditë para Qeverisë, kanë nisur të lëvizin drejt Ministrisë së Punëve të Jashtme, derisa me të mbërrirë te shtatorja e Skënderbeut, janë përleshur me disa persona të tjerë.

Nuk dihen motivet e përleshjes, por tashmë situata duket se është qetësuar.

Klikoni KËTU për ta parë videon.