Të shtëna në një klub të natës në Norvegji, raportohet për viktima

Të shtëna në një klub të natës në Norvegji, raportohet për viktima

Një person i armatosur me pistoletë ka qëlluar katër persona jashtë një klubi të natës në Oslo to Norvegjisë, transmeton Periskopi.

Personi ka gjuajtur me armë jashtë klubit të natës “Blue” në orët e hershme të mëngjesit të së dielës. Policia bën të ditur se i dyshuari është arrestuar dhe se nuk janë në kërkim të ndonjë të dyshuari tjetër. Katër viktimat janë dërguar menjëherë në spital mirëpo gjendja e tyre ende nuk dihet, shkruan në llogarinë zyrtare të policisë së Norvegjisë në Tëitter. /Periskopi/

Shpërndaje në: