Të shtunën finalja e madhe në basketboll: Ylli përballë Pejës

Periskopi.com Sporti

Ylli dhe Peja do tw takohen nw finalen e madhe tw Kupws sw Kosovws nw basketboll.

Ekipi nga Suhareka mposhti Prishtinwn nw çerekfinale, para se ta eleminonte Bashkimin nw gjysmwfinale pwr tw siguruar finalen e parw nga periudha e pasluftws, transmeton Periskopi.

Nw anwn tjetwr, Peja u tregua e fortw pwr Ponte Prizrenin nw çerekfinale, para se tw mposhtnin Rahovecin nw fazwn e parafundit.

Pwrballja e finales sw madhe, mes Yllit dhe Pjews, luhet tw shtunwn nga ora 20:30. /Periskopi.com/

Shpërndaje në: