Temperaturat në Shqipëri arrijnë deri në 40 gradë

Periskopi.com Lajme

Në Shqipëri, këtë të shtunë, në zonat perëndimore pritet të mbajë mot i kthjellët, ndërsa në veri-lindje dhe jug-lindje do të ketë vranësira të shoqëruara me reshje shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 19-24 gradë, ndërkaq ato maksimale ndërmjet 35-39°C në zonat e ulëta dhe bregdetare.

Në veriperëndim do të fryjë erë me shpejtësi 7-12 m/sek, duke shkaktuar dallgëzim 3-4 ballë./TCh