Tërmet në shtetin amerikan

Tërmet në shtetin amerikan

Autoritetet kanë vendosur që me këtë rast të bëjnë evakuimin e popullatës në vend.

Epiqendra ishte vendosur 3.2 kilometra në perëndim të Cushing, një qytet me rreth 8.000 banorë. Tani për thani është theksuar se nuk ka informacione mbi të lënduarit dhe as për dëme në infrastrukturën e naftës.

Kurse dy muaj më parë në po të njëjtën zonë në Oklahoma kishte goditur një tërmet prej 5.6 shkallësh, ndër më të fuqishmit në atë pjesë të Shteteve të Bashkuara./Indeksonline/

Shpërndaje në: