Tërmet në Tiranë dhe në Shkup

Tërmet në Tiranë dhe në Shkup

Tërmet me magnitudë 4.9 ballë të shkallës rihter ka rënë në Maqedoni, por që është ndjerë edhe në territorin e Shqipërisë.
Tërmeti ka rënë rreth 100 km në lindje të Tiranës, por valët kanë prekur edhe vendin tonë.

Shpërndaje në: