Tërmet në Vlorë, ja ku ishte epiqendra

Periskopi.com Lajme

Një tërmet me magnitudë 3.8 të shkallës rihter ka “shkundur” mbrëmjen e sotme qytetin e Vlorës dhe rrethinat e tij.

Sipas “EMSC”, që është faqja e specializuar për tërmete, lëkundja sizmike u ndje në 22:49:36 dhe zgjati disa sekonda. Epiqendra e tërmetit ishte në Orikum.

Shpërndaje në: