Tetë skuadrat që nga Liga e Kampionëve kalojnë në Ligën e Evropës

Periskopi.com Sporti

Liga e Evropës pritet të jetë shumë interesante në fazën finale.

Në garën e dytë më të rëndësishme të Evropës për klube, të enjten mësohen skuadrat që do të kalojnë fazën e grupeve.

Por, emrat e skuadrave që nga faza e grupeve të Ligës së Kampionëve do të kalojnë në Ligën e Evropës, janë mësuar.

Brugge, Galatasaray, Shakhtar, Bayer Leverkusen, Salzburg, Inter, Benfica dhe Ajax, do të kalojnë në Ligën e Evropës.

Shpërndaje në: