Thaçi: Abazi ka bërë shkelje të tmerrshme ligjore, Sveçla u soll si kapo

Periskopi.com Lajme

Presidenti Hashim Thaçi sonte në Pressing ka thënë se njerëzit e Vetëvendosjes gjatë qeverisjes kanë bërë gjëra të jashtëligjshme, transmeton Periskopi.

Ai përmend Haki Abazin për vepra të jashtëligjshme, po ashtu edhe Xhelal Sveçlën e Albulena Haxhiun.

‘’Svela është sjellë si me qenë  një kapo i institucioneve. Haki Abazi ka bërë shkelje të tmerrshme ligjore,  Skandal i shekullit me shku në dhomën e përgjimeve.

‘’Albin Kurti s’ka kulturë politike dhe institucionale. Është fakt. Mund të jetë i padurueshëm dhe ka qejf vet me i shti gishtat gjithëkund’’/PERISKOPI/

Shpërndaje në: