Thaçi për masakrën e Srebrenicës: Ne kurrë nuk do t’i harrojmë viktimat dhe autorët e krimit

Periskopi.com Lajme

Presidenti i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi ka kujtuar masakrën e Srebrenicës, që ka ndodhur 25 vjet më parë.

Presidenti në një shkrimin e tij në Facebook ka shkruar se rreth 8 mijë njerëz, u vranë brutalisht nga forcat serbe, vetëm për të asgjësuar boshnjakët dhe Bosnjën.

“Ne kurrë nuk do t’i harrojmë viktimat dhe autorët. # Srebrenica25”, ka shkruar presidenti.

 

Shpërndaje në: