Thaçi takohet me vajzat që do ta përfaqësojnë Kosovën në garën e robotikës në Dubai

Thaçi takohet me vajzat që do ta përfaqësojnë Kosovën në garën e robotikës në Dubai

Hashim Thaçi, Presidenti i Kosovës, është takuar sot me grupin e studenteve të cilat do ta përfaqësojnë Kosovën në Dubai në garën ndërkombëtare të robotikës në mesin e 170 shteteve.

Thaçi tha se iu dëshiron suksese të tri vajzave atje, transmeton Klan Kosova.

“Kosova ka të rinj dhe të reja me talent në të gjitha fushat e shkencës, në sport dhe muzikë. Iu dëshiroj sukses Albanës, Eltës dhe Elitës”, ka shkruar Thaçi.

Shpërndaje në: