Thaçi viziton familjen e Vasfije Krasniqi-Goodman: Ajo është shembull emblematik për të vërtetën

Periskopi.com Lajme

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është takuar me vëllezërit e Vasfije Krasniqi- Goodman.

Ai thotë se Vasfija me guximin e saj qytetar është shembull emblematik për të vërtetën.

Thaçi lutet për përmirësimin e shëndetit të saj, që të mund të vazhdojë të jetë zëri i së vërtetës për rreth 20 mijë gra të dhunuara.

Motrat dhe nënat tona u dhunuan vetëm dhe vetëm pse ishin shqiptare. Respekt për familjen që i qëndron në krahë”, u shpreh presidenti.

Në familjen e heroinës së gjallë Vasfije Krasniqi – Goodman, me vëllezërit e saj Nuhiun dhe Nafiun. Vasfija me guximin e…

Gepostet von Hashim Thaçi am Freitag, 3. Juli 2020

Shpërndaje në: