The Telegraph zgjedh formacionin më të keq të Botërorit: Edhe një shqiponjë mes tyre

The Telegraph zgjedh formacionin më të keq të Botërorit: Edhe një shqiponjë mes tyre

Ndërkohë që edhe ky Botëror përfundoi, kanë dalë edhe formacionet më të mirë dhe më të këqinj. Më i fundit është ai i gazetës britanike “The Telegraph” e cila në formacion ka përfshirë edhe gjermanin me origjinë shqiptare, Shkodran Mustafi, përcjell Periskopi.

Portier: Felix [Brazil, 1970]

Mbrojtës: Anderson Polga [Brazil, 2002]; Junior [Brazil, 2002], Shkodran Mustafi [Gjermani, 2014]

Mesfushorë: Simone Barone [Itali, 2006], Kleberson [Brazil, 2002], Aldo Donati [Itali, 1936], Klaudio Borxhi [Argjentinë 1986]

Sulmues: Jesus Navas [Spanjë, 2010], Bernard Diomede [Francë, 1998], Stephane Guivarch [Francë, 1998]./Periskopi

Shpërndaje në: