Thellohet tragjedia në familjen shqiptare në Kumanovë, shkon në 4 numri i viktimave

Periskopi.com Lajme

Ka shkuar në 4 numri i viktimave nga shpërthimi bombolës së gazit në fshatin Rramanli të Kumanovës.

Në repartin e Neurokirurgjisë ka ndërruar jetë një 58-vjeçar, i cili ndodhej në gjendje të rëndë pas shpërthimit.

Për jetën po luftojnë edhe dy gra të moshës nga 30 deri 50-vjeç dhe një i moshuar, ndërsa tre të lënduarit e tjerë përfshi edhe një grua shtatzënë dhe një fëmijë janë në gjendje të qëndrueshme.

Të lënduarit janë të shtruar në e Urgjencës Kirurgjikale në Shkup dhe në spitalin e qytetit “ Shën Naumi i Ohrit”.

Në tragjedinë e rëndë të ndodhur në Rramanli, nga shpërthimi i bombolës së gazit në shtëpinë e familjes Alimi, humbën jetën tre fëmijë të moshës nga 8 deri në 11-vjeç, shkruan Alsat.

Familjarët e të lënduarve në gjendje shoku thanë së tragjedia ndodhi ndërsa ishte duke u përgatitur mëngjesi.

Banorët ndërkohë shprehen të tmerruar duke theksuar se fshati i tyre nuk mban mend një tragjedi të këtillë.

Shpërndaje në: